z zewnatrz i wnętrze

• 25.IX.2003r. Poświęcenie sztandaru Związku Podhalan - Oddział Dębno

• Niedziela Palmowa - 2006

• Procesja Bożego Ciała - 2006
    Proboszcz parafii ks. Józef Milan niesie Najświętszy Sakrament w srebrnej, gotyckiej monstrancji.
    Prawdopodobnie jest to wyrób krakowskiego warsztatu złotniczego z przełomu XV i XVI stulecia, co jest niezwykłą rzadkością. Jej kształt przypomina gotycki tryptyk lub przekrój trójnawowej świątyni, udekorowanej maswerkami i zwieńczonej sterczynami. Środkową część wypełnia okrągła puszka na hostię, otoczona promienistą glorią, natomiast prześwity w skrzydłach bocznych zajmują figurki aniołków. Całość wieńczy architetoniczna wieżyczka z krucyfiksem.
    Na zdjęciach niewidoczna jest dolna część monstrancji z sześciolistną stopą, udekorowaną plakietkami ze świętymi oraz scenami męczeństwa Chrystusa.

• Msza święta i procesja z Najświętszym Sakramentem w pierwszą niedzielę miesiąca (wrzesień 2006).

• Parafianie niosą w procesji feretrony.
    Jeden z nich, przedstawiający Matkę Bożą i św. Michała Archanioła, datowany jest na XVII wiek.

• Dożynki parafialne - 2006

• MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE.
    Fragment koncertu z dnia 11 sierpnia 2007 roku z cyklu koncertów muzyki dawnej w małopolskich drewnianych kościołach UNESCO.

• Katecheza
    Ksiądz proboszcz Józef Milan z uczniami.

• 15.X.2006r. Wizytacja biskupa

• 02.XII.2006r. Nagranie video (wewnątrz kościoła) koncertu zespołu młodzieżowego "DYMNIANY".
    Fragmenty tego nagrania będą służyły jako:
    - podkład muzyczny w wydawanej płytce CD - wirtualne zwiedzanie Szlakiem Architektury Drewnianej p.t.: "GOTYCKIE KOŚCIOŁY DREWNIANE PODHALA. DĘBNO - HARKLOWA - ŁOPUSZNA - NOWY TARG."
    - część składowa filmu (po tym samym tytułem jak wyżej)
    - część składowa filmu p.t. "DĘBNO - kościół św. Michała Archanioła. Światowe dziedzictwo kultury."

• 15.XII.2006r. Poświęcenie i oddanie do użytku systemu przeciwpożarowego gaszenia mgłą "FOG".

• Jasełka - 2006