z zewnatrz i wewnatrz

zdjecia i filmy

ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA

Kościół w Dębnie znajduje się na dwóch, niezwykle atrakcyjnych, trasach zwiedzania:
"SZLAKU ARCHITEKTURY DREWNIANEJ" oraz
"SZLAKU GOTYCKIM".

W najbliższym sąsiedztwie naszego kościoła w Dębnie znajdują się, podobnie jak on, inne świątynie gotyckie, zbudowane w tzw. stylu podhalańskim: w Harklowej, Łopusznej i Nowym Targu (św. Anny) - Archidiecezja Krakowska oraz w Grywałdzie - Diecezja Tarnowska.

Więcej informacji oraz wspaniałą możliwość wirtualnego zwiedzania umożliwia płytka CD, wydana staraniem parafii przez Katolickie Centrum Kultury w Krakowie i firmę Panometr (do nabycia w kościele).

Zwiedzanie kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie tylko grupowo - oprócz niedziel i świąt w godzinach:
pon. - piątek 9.00 - 12.00 i 14.00 - 16.30
sobota 9.00 - 12.00

UWAGA! W dni deszczowe wejście do kościoła jest ograniczone ze względu na dużą wilgotność powietrza, niebezpieczną dla zabytku.

Zabytkowy kościół utrzymuje się z ofiar turystów.
Nie ma biletów wstępu.
Wchodząc złóż dobrowolną ofiarę na utrzymanie i konserwację tego pięknego zabytku. "Bóg zapłać!"

Wewnątrz kościoła są wiarygodne materiały wydane przez Parafię lub z jej udziałem:

• przewodnik do oglądania na ekranie komputera (płytka CD) - wirtualne zwiedzanie Szlakiem Architektury Drewnianej: "GOTYCKIE KOŚCIOŁY DREWNIANE PODHALA. Archidiecezja Krakowska. Dębno - Harklowa - Łopuszna - Nowy Targ.", wydany przez Katolickie Centrum Kultury i "Panometr" Kraków.

• przewodnik-książeczka pt. "DĘBNO. Parafia św. Michała Archanioła", wydany przez Wydawnictwo Turystyczne, Kraków 2006, autorstwa proboszcza parafii Ks. Józefa Milana i Agnieszki M. Spiechowicz-Jędrys
  • karty pocztowe

• kalendarz 2007

Ofiary złożone za te materiały przeznaczone są na utrzymanie kościoła.
Wszystkie inne publikacje i karty pocztowe na parkingu i wokół kościoła rozprowadzane są b e z p r a w n i e, tzn. bez zgody i autoryzacji parafii, bedącej gospodarzem obiektu.

Na terenach wokół kościoła i przyległych HANDEL ZABRONIONY!

Parking przydrożny nie jest związany z kościołem.